ktmmo-mo
http://bit.ly/2D2km47

Announcements

Duplicate of Proje ve Mesleki Kontrollük

2 Nisan 2009 tarihli, 62 sayılı resmi gazetede yayınlanan, Mimarlar Odası Vize (Değişiklik) Tüzüğü EK III, Proje ve Mesleki kontrollük Vize Harçları Tarifesi madde 1 gereği, sözleşmelerin vize bürosuna kaydı yapılırken en düşük vize harcı olan, asgari ücretin %2 (yüzde iki)sine karşılık gelen miktar kayıt ücreti olarak 01.04.2013 tarihinden itibaren Mimarlar Odası Vize Bürosunda alınmaya başlanacaktır. Bilgilerinize. Continue..

Duplicate of İstanbul Yapı Fuarı Turu

Mimarlar Odası, 26-28 Nisan 2013 tarihleri arasında "İstanbul Yapı Fuarı"na tur düzenleyecektir. Gezi 2 gece 3 gün, BB konaklama ve gidiş-dönüş uçak biletlerini kapsamaktadır. Gezi ücreti kişi başı 800TL'dir. Katılmak isteyen üyelerimiz en geç 19 Şubat Salı, mesai bitimine kadar 22 92105 numaralı telefondan, oda sekreterliğimize isim yazdırabilecekler. Continue..

Duplicate of 2013 Yılı Aidatları Hakkında;

Sayın Üye, Mimarlar odası Vize Bürosuna dosya sunabilmeniz için, en geç 28 Şubat 2013 tarihine kadar, 2013 yılı aidatlarınızı yatırmanız gerekmektedir. Continue..

Duplicate of 2012 Oteller Tüzüğü

Turistik konaklama tesislerinin standartlarının belirlenmesi amacıyla yürürlükte bulunan "2003 Oteller Tüzüğü", Turizm Planlama Dairesi tarafından revize edilmiş ve 25 Aralık 2012 tarihinden itibaren "2012 Oteller Tüzüğü" olarak yürürlüğe girmiştir. Continue..

Duplicate of Yeşil Alanlar ile İlgili

Sayın Üye; KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, Şehir Planlama Dairesi'nin bir süreden beridir parselasyon ve/veya arazi taksimatlarında, devlete ait orman arazilerine komşu parselin, büyüklüğüne bakılmaksızın ve bütünlüklü yeşil kuşak oluşturulabilmesi için, kamu yolu aranmadan, yeşil alan, orman arazisine bağlanmak koşulu ile parselasyon projesi yapılabilmektedir. Continue..

Duplicate of Yeni Koçanlarla ilgili Uygulama

Sayın Üye; Tapu ve Kadastro Dairesinde başlatılan, yeni koçanlarla ilgili uygulama ekteki örnekte görüldüğü gibidir. Bilgilerinize. Continue..

Duplicate of Yol Boy Kesitlerinin İstenmesi

Arsa Parselasyon projelerinde, Karayolları Dairesinin talep etmekte olduğu “Yol Boy Kesitlerinin”, 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren, Mimarlar Odası Vize bürosuna sunulacak olan “Arsa Parselasyon” projelerinde zorunlu olarak aranacaktır. Continue..